Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden eve nakliyat fiyatları veya Asansörlü Taşımacılık fiyatları neye göre belirleniyor sorusu, taşınma öncesinde müşterilerin en çok aklına takılan ve kafasını karıştıran sorulardan biridir. Kafa karışıklığına neden olan en büyük etken, özellikle Ankara İzmir İstanbul Bursa gibi büyük şehirlerde isim yapmış firmaların, birbiriyle çelişen aşırı uçtaki fiyat farklılıklarıdır. Evden eve nakliyat firmaları sektöründe özellikle fiyat konusunda her hangi bir aralık belirlenmediği için bu konudaki tutarsızlık özellikle metropollerde tedirgin edici boyutlara ulaşmaktadır. Evden eve nakliyat sektöründe normalde km + iş gücü + yük denklemiyle basit şekilde fiyat hesaplaması yapılabilir. Size yararlı olması açısından, kafanızdaki soru işaretlerinden en azından bir kaç tanesinden kurtulmanız adına kılavuz olabilecek bir makale hazırladık.

Evden eve nakliyat fiyat hesaplaması yapılırken müşteriye sunulacak fiyat miktarını belirleyen bazı kriterler olacaktır.

İki şehri ele alalım, hareket noktasından bu iki şehire olan mesafe aynı olsun, taşınacak eşya miktarı ve hatta bu eşyayı taşıyan işçilerin sayısı da (iş gücü) aynı olsun. Bu iki şehirin arasında nakliyat konusundaki iş çeşitliliği farklı olabilir. Mesela Antalya ile Bursa arasında bu anlamda aşırı farklılık vardır. Eşyanın teslim edileceği şehir eğer, nakliyat işi yönünden hareketsiz ve cansız ise, dönüş yolunda kamyoncu ve bağlı bulunduğu şirket sıkıntı yaşayacak demektir. Sizin eşyanız oraya sorunsuz şekilde nakledilmiş olabilir ama o evden eve nakliyat şirketinin zarar etmemesi için dönüş yolunda eşya bulması gereklidir. Bir çok şehir maalesef bahsettiğimiz iş çeşitliliği yönünden zayıf olmakta ve bazen o kamyoncunun o şehirde uygun işi bulmak için günlerce beklemesine neden olmaktadır. Bu tarz durumlar, haklı olarak eşdeğer mesafeler için belirlenen fiyat yelpazesinin çok uzağında ve tahmin ettiğinizden fazla bir rakam verilmesine neden olacaktır. Evden eve nakliyat fiyat hesaplama olarak yapılan sorgularda, bazı sitelerde fiyat hesaplama yapan formlar bulunmaktadır. Basitçe düzenlenmiş bu formlara gireceğiniz bilgilerle varılacak adresle ve bağlı bulunduğu şehirle ilgili evden eve nakliyat fiyatları hakkında tahmini fiyat sunmaktadır. Evden eve nakliyat fiyatlarını dalgalandırabilecek belirleyici değişkenlerden birisine yukarıda değinmiştik. Eğer mecburi olarak daha önce gitmediğiniz bir şehire aniden evden eve nakliyat yaptırmanız gerekiyorsa, taşınma öncesinde fiyat konusunda tatsız bir süpriz yaşamamak için, verdiğimiz örnek ışığında bir araştırma yaparsanız hem daha hazırlıklı olur, hem de ayırdığınız bütçede daha rahat hesaplamalar yapabilirsiniz.

Basitçe hangi araştırmalar yapılabilir?

Eşyanızın hacminin hesaplanması.

Yıllar içerisinde biriken ve bekletilen mobilyalar veya beyaz eşyalar. Bazı durumlarda zaman içerisinde farkında olmadan ev eşyanıza eklediğiniz fazla eşyalarınız olabilir. Geçen yıllar içerisinde yeni eşyalar alınmıştır, eski eşyalarınızı bir şekilde atmamış, satmamış ve ileride gerekebileceğini düşünmüş olabilirsiniz veya oralarda evin bir köşesinde öylece unutmuş olabilirsiniz. Eğer bir hesaplama sonucunda bu eşyalardan birinin veya birden fazlasının ilerideki dönem için size artık gerekmediğini düşünüyorsanız, elden çıkarmayı düşünebilirsiniz. Çoğu durumda evden eve nakliyat firmaları fiyat konusunda hesaplamalar yaparken eşya boyutunu ve hacmini baz alırlar. Size verilen fiyatlar, standart taşıma senaryoları düşünülerek belirlenir. Standart tam ev eşyası hacmi dışında ev eşyası çıkması durumunda, bu kesinlikle fiyata yansır. Çünkü standart ev eşyası düşünülerek dizayn edilmiş evden eve nakliyat araçları vardır. Markaları ne olursa olsun iç hacimleri standart taşınma durumlarına uyum sağlayacak şekilde düzenlenmiştir ve aynıdır. Eşyanızın belirlenenden fazla çıkması ek kamyon gerektirebilir. Bunu mutlaka ön görüşme yaparken belirtmeniz gereklidir. Çeyiz eşyası olarak bekletilen ev eşyaları. İki ev eşyası olarak değerlendirilecektir. Sonradan tatsız durumlarla karşılaşmamak ve işinizin iptal olmaması için taşıyıcı firmaya mutlaka detaylarını bildirmelisiniz. Çünkü extra taşıma ve ikinci kamyon gerektirebilir. Özellikle çeyiz eşyaları yeni olduğundan dolayı, ambalajlanmasından taşınma şekline kadar özel hassasiyet gerektirir.Kesinlikle önceden planlanmalı ve iş gücü yönünden buna özel olarak hazırlanılmalıdır.

Taşınacak ve iletilecek adreslerin daire ve bina konumları.

Evden eve nakliyat fiyatları belirlenirken, eşyanızın alınacağı adres ve iletileceği adreste bulunan dairenizin konumu çok önemlidir. Fiyat hesaplamasına direkt etki eden faktörlerdendir. Eğer işçilik üzerine anlaşma yapıldıysa, gönderilecek işçiler ve sayıları bellidir. O işçilere verilecek ücret, anlaşılan kat ile orantılıdır.Eşyanın taşınacağı katların farklı ve daha yüksek çıkması iş gücünü etkileyeceğinden anlaşılan ücreti değiştirir.

Peki eşyanızın az çıkması durumunda ne olur?

Evet hep olası fazla çıkması durumundan bahsettik. Taşıma yaptırırken eşyanızın belirlenen standartların altında bulunduğu zamanlar olabilir. Örnek vererek açıklayalım. Bekar eşyası olarak tabir edilen taşınma şekillerinde daha az eşya söz konusu olduğu için elbette fiyata yansıtılacaktır. Parça eşya taşımacılığı veya parsiyel eşya taşımacılığı olarak adlandırılan taşımalarda, tespit edilen ve incelenen eşya hacimleri hesaplanır. Aynı güzergah üzerinde taşınacak diğer kişilerin eşyaları ile beraber taşındığından dolayı, özel nakliye aracı tutmanız gerekmeyecektir. Bunun sonucunda maliyet düşecek ve fiyatlara yansıyacaktır.

Sezon finali

Eşyanızın durumu veya hacmi ne olursa olsun, binanızın ve dairenizin konumu ne olursa olsun, eğer taşınma öncesinde yeterince vaktiniz varsa bu başlıklardaki kriterleri mutlaka inceleyin ve değerlendirin. Özellikle evden eve nakliyat gibi, tüm evinizin eşyalarını ilgilendiren özel bir hizmette bunun sorumluğunu üstlenecek evden eve nakliyat şirketini iyi incelemeniz gerekiyor. Eğer ev eşyanızda bu makalede vurgulanan evden eve nakliyat fiyatlarını belirleyen standartlar dışında bir durumunuz varsa, bunu evden eve nakliyat firmasından expertiz hizmeti talebi ile kolayca halledebilirsiniz. Tüm profesyonel evden eve nakliyat şirketlerinin bünyesinde görev yapan ücretsiz expertiz elemanları bulunuyor. Ücretsiz expertizler belirttiğiniz saatte gelip incelemeler yaparak eşyanızın taşınma fiyatını ve bu maliyeti etkileyebilecek tüm değişkenleri yerinde inceleyip en net fiyatı size söyleyecektir.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ