İzmir Evden Eve Nakliyat Kılavuzu

İzmir evden eve nakliyat firmaları arasında kendine özgü çalışma stili ve prensipleri ile İzmir’in tüm önemli ilçelerinde taşımacılık hizmetleri veren firmamız, sizlerden aldığı destekle sizlere en iyiyi sunmaktan gurur duyuyor.

Başkentten sonra İzmir’de de müşterilerine en uygun fiyatlara, olabilecek en kaliteli hizmeti sunmayı hedefledik. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, taşıma sürecini iki taraf için de en kolay duruma getirecek ekipmanları bünyemize katıyoruz.

Modüler veya teleskopik asansör sistemleri gibi taşınma yükünü en aza indirecek ekipmanları kullanacak personelimizin eğitimine maksimum özeni göstermemizdeki amaç,klasik nakliyat işlemlerine nazaran daha komplike olan bu araç ve gereçleri onlara tanıtmak, bu sayede olabilecek riskleri en aza indirmektir.

Bağlı taşımacılık hizmetleri neler?

Herkesin bildiği klasik evden eve nakliyat hizmetleri,belirlenen fiyatlar aralığında anlaşılarak, ev eşyaları ve demirbaşlarının, bir mekandan alınarak belirtilen diğer adrese taşınması hizmetine verilen ad olarak geçiyor. Asansörlü nakliyat ise, konutun uygun olması durumunda, kurulan asansör ile eşyaların indirilip çıkarılma işlemine verilen isim.

Burada konutun uygun olması ile kastedilen şey aslında binanızın önünde asansörün kurulumuna engel herhangi bir durumun olmaması. Çünkü, taşıma sırasında çalışacak olan bu ekipman aslında bir vinç sistemi.

Makine statüsünde olan bu alet, hassas ayarlamalar sonrasında,iyice emin olunduktan sonra kuruluyor. Bu sebeple, zemine sabitlenmesi çok önemli. Taşıma sırasında, taşınacak olan ev eşyalarının zarar görmesini önlemek amacıyla birçok önlem alınıyor.

Evinizde eşyaların geçebileceği genişlikte pencereler veyahut balkon kapısı var mı?

En azından bir çamaşır makinesini ele alırsak, aşağı yukarı boyutları standart olan bu eşyanın rahatlıkla geçebileceği ebatlarda pencere veya balkon kapısı olmali.

Söz konusu asansörün konutunuza gereken mesafede problemsiz şekilde sabitlenmesi için zemin müsait  mi?

Asansör sistemi belirli bir açıyla çalışır. Bunu bir duvara belirli bir açı ile yaslanmış bir merdiven olarak düşünebilirsiniz.

Bu açı hesaplanırken birçok etken gözönüne alınır ve hesaplamalara dahil edilir.

İzmir’in ilçeleri arasında coğrafi farklılıklar vardır. Bu farklılıklar zeminden hava sirkülasyonu ve rüzgara kadar belirli faktörlere yansır. Asansör belli bir eğim ile kurulduğunda taşınan eşyaların ağırlığı ile kontrolü daha güç hale gelir. Özellikle yüksek katlara olan taşımalarda, bu hassasiyet daha çok artarak riskleri de beraberinde getirir. Sarsıntıya karşı daha savunmasız hale geleceğinden, rüzgar faktörü çok iyi hesaplanmalıdır. Daha ağır olan eşyaların taşınması sırasında gereken açı kesinlikle olması gereken değerden az yada fazla olmamalıdır.

Asansörlü taşımalarda, taşıma süresi hesaplanarak bu süre boyunca, sistemin bulunduğu alan kordon altına alınarak, bu alan altındaki güvenlik sağlanmalı, bulunan araçlar çekilmeli, makina çalışırken çocuklar başta olmak üzere, çalışan personel haricinde kimsenin asansör sistemi altında bulunmasına veya altından geçmesine izin verilmemelidir.
İzmir’de sıkça tercih edilen asansörlü evden eve nakliyat hizmetini verirken, bu işin ciddiyetini hesaplayarak tüm risklerin önüne geçmeyi amaçlayan personelimiz, bahsettiğimiz etkenler konusunda yeterince deneyime sahiptirler.
Zaten ekspertiz elemanımız, adresinize gelip inceleme yaparken, size konutunuzun müsait olup olmadığı konusunda gereken bilgileri verecektir.

Asansörlü evden eve nakliyat hizmetinin mümkün olmadığı durumlarda ne olur?

  1. Ekspertizimizin bu tür taşımalara onay vermemesi durumunda, klasik eski usul evden eve nakliyat uygulanır.
  2. Paketleme ve ambalajlama isteyip istemediğiniz sorulur.
  3. Binada yük asansörü bulunup bulunmadığı, yönetimin asansörü evden eve taşımalarda kullandırılp kullandırmadığı belirlenir.
  4. İşçi isteyip istemediginiz sorulur. Bazı durumlarda taşımanızı kendiniz yapmak istersiniz, sadece nakliye kamyonu veya kamyoneti isteyebilirsiniz. Bu gibi senaryolarda isteğiniz üzerine yalnızca araç ve şoför gönderilir.

Bahsi geçen durumlar evden eve maliyet ile direkt alakalı olduğundan,evden eve nakliye hizmetinde fiyatlar konusunda belirleyici öneme sahiptirler. Tercihin size bagli olduğu bu etkenlerle, daha az yada daha çok ödersiniz.

Evden eve nakliyatta mesafe faktörü

Doğrudan yakıt ile ilgili olduğundan   birinci derece öneme sahiptir. Örneğin İzmir içi bir nakliyat senaryosu var. Karşıyaka ve Balçova gibi iki ilçe arasındaki evden eve nakliyat ile Buca, Karabağlar yada Gaziemir in dahil olduğu farklı bir taşınma, tamamen farklı maliyetler arasında gerçekleştirilebilir. Örnekler çoğaltılabilir.

Şehiriçi şehirlerarası nakliyat taleplerinde mesafe, ana belirleyici olarak fiyatlara hükmeder.İller arasındaki mesafeler hesaplanarak fiyat çıkarılır.

Bunların dışında parça eşya taşımacılığı hizmetinde (parsiyel eşya taşımacılığı olarak da adlandırılır), daha az sayıda yada boyuttaki  eşyalarınız, çok daha az maliyetlerle taşınır. Parça eşya taşımacılığı da İzmir’de sıkça tercih edilen hizmetlerden olup, yaz ve bahar aylarında, villa taşımacılığı, yazlık taşımacılığı gibi diğer servisleri de kapsayabilir.

Asker eşyası taşımacılığı yapıyor muyuz?

Asker, subay vs. Lojman yada diğer taşıma işlemleri, indirimli olarak tarafımızdan yapılır.

Memur eşyası taşımacılığı da hizmetlerimiz arasında bulunuyor, ara ara düzenlediğimiz kampanyaları Facebook sayfamızdan duyurarak, tüm potansiyel müşterilerimizin anında bilgilenmesini sağlayarak, daha ucuza taşınmalarını sağlarız.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ