Neden İzmir Evden Eve Nakliyat?

Neden İzmir Evden Eve Nakliyat?

Sahiden Neden İzmir Evden Eve Nakliyat?

Çünkü ihtiyacınızı biliyor ve bu ihtiyacınıza göre çözümler üretiyor.Müşteri ile empati kurarak ayarlanan spesifik bütçe senaryoları ile, müşterinin hizmet sürecinde yanında oluyor ve servis sonrasında sunduğu destekle pozitif geri dönüşümü hedefliyor.

Bu spesifik bütçe senaryoları nasıl ayarlanıyor?

Hizmet sunduğumuz uzun yıllar boyunca öne çıkan büyük şehirlerde bir çok farklı müşteri profili ile çalışma şansı elde ettik.Bu şans, değerlendirmesini bilen ve özellikle kurumsal olmayı hedefleyen bir firma için büyük bir fırsattır.Değişik müşteri profilleri, müşterilerinizi kategorilendirmeyi sağlar.Benzer müşterilerle karşılaşıldığında yararlanılacak bu etkenler, iş sürecinde nasıl bir yol izlenilmesi konusunda ipuçları sağlar.Bu ipuçları:

Müşterinin taleplerini.
Aşağı yukarı bütçesini.
Sizden nasıl bir hizmet beklediğini.

Ve daha bir çok buna benzer etkeni önceden hesaplayabilmenizi ve şirket olarak, ona göre bir taşıma senaryosu yazabilmenizi sağlar.
Ekspertiz hizmetini ona göre belirlersiniz.Evden eve nakliyat yaptıracaksa, iş esnasında veya sonrasında her hangi bir pürüz çıkmaması için iş esnasında izlenecek tüm adımları müşteriye şeffaf olarak gösterirsiniz.Hizmet alanla hizmet veren arasındaki bu bağın kurulması çok önemlidir.Zira en başta müşterinin endişesini yok ederek firmaya güvenmesini sağlar.
Sosyal medyanın yaygınlaşması ile, artık bir çok olaya tam zamanında tanık olur olduk.Çoğu zaman yaşanan tatsız olaylar ve talihsizlikler, sosyal medya paylaşımları sayesinde anında servis edilmekte ve bir çok kişiye ulaşmakta.Bunların dışında bir çok şikayet platformu bulunuyor. Bu platformlara üye olunarak aldığınız hizmetin eksik noktalarını nelerle karşılaştığınızı belirtebiliyor ve aynı hizmeti almak isteyen müşterilerin, belirttiğiniz firma ve hizmet konusunda fikir sahibi olmasını sağlıyorsunuz.

Davetli Misafirler (Evden Eve Nakliyat İşçileri)

Evden eve nakliyat özellikle önemli ve hassas bir sektör. Çünkü müşteriye çok yakın oluyorsunuz.Gönderdiğiniz personel, sizin müşteriye karşı yüzünüz oluyor,sizin adınıza konuşuyor,sizi temsil ediyor ve bu nedenden çok önemli.
Evden eve nakliyat ve asansörlü taşımacılık personeli, eşyanın durumuna göre müşterinin evinde belirli bir süre kalır.Bu çoğu zaman eşyanın durumuna göre saatler alır.Müşteriye çok yakın olur,özel eşyalarını paketler,koliler,hatta ev sahibinin yıllar önce bir köşede unuttuğu ve yıllardır görmediği eşyalarını bile bulur.Bu nedenle seçilecek personel,her hangi biri olmamalıdır.Örneğin bir inşaat amelesinden farklı olmalıdır.Yeterli eğitime sahip olmalı, en azından bir başkasının evinde nasıl hareket edeceğini bilmelidir.Her ne kadar hamal olarak adlandırılsa da, bizce farklıdır.Taşıdığı şey aniden yere bırakabileceği büyük bir depo sandığı veya ambar çuvalı değildir.Buzdolabına,vitrine,TVye,oturma grubuna,kırılacak eşyalara vb. ayrı ayrı özen göstermelidir.
Bunun için en azından bunları yapabilecek yeterliliğe,özene,kişiliğe,tecrübeye hatta vicdana sahip olan kişilerden seçilmelidir.

Dışarıdan (kahvehane,durak v.s) bulunan taşıyıcı

Yukarıda bahsi geçen memnuniyetsizliklere konu olan taşımalar, genelde personelin yetersizliğinden ve firmaların buna yeterince özen göstermemesinden kaynaklanır.Sonra bunlar öfkeli bir müşteri veya yakını tarafından sosyal medyaya,internete servis edilir ve bizler de okuyup üzülürüz.Konu bundan ibarettir.
Mesela İzmir evden eve nakliyat olarak bizler, emin olduğumuz personelle çalışıyoruz.Müşteri karşısında elimiz,yüzümüz ve dilimiz olacak personel, şirket olarak bizler için önemli.Bu çalışma prensiplerimiz açısından taviz veremeyeceğimiz bir konu.
Sorun çıkan problemli işlerle ilgili yapılan bir ankette çıkan sonuç, değindiğimiz konuyu doğrular nitelikteydi.
Şöyle ki; Bazı evden eve nakliyat firmaları, fiyat konusunda tatmin olmadıklarında veya alınan iş aceleye geldiğinde dışarıdan eşya taşıma personeli alabiliyorlar.Pencereden alınma olarak adlandırılan bu yöntem bir çok riski beraberinde getirebiliyor.
Mesela bir müşterimiz bize diyor ki; İzmir’in bir ilçesinde bulunan annemin evinin taşınması için, Google’ dan bulduğum bir evden eve nakliyat şirketi ile evden eve nakliyat ve fiyat konusunda anlaştım. Hatta asansör kurulması için de ekspertiz ile konuştum.Olumlu yanıt verdi.Zaten olumlu bir personeldi.Nasıl konuşması gerektiğini biliyordu.Fakat o sabah gelen taşıma elemanlarının, benim anlaştığım firmanın tavrı ile ilgisi yoktu.

Bazı Tavsiyeler

Bir müşterimizden alıntı yaparak örnek verdiğimiz bu durum, yaşanan bir çok benzer olayı özetler nitelikte. Ne yazık ki bu tarzda başlayan ve devam eden sıkıntılı nakliyat işlemlerinde özensizlik hat safhada olduğu için, eşyalara ciddi boyutlarda zarar gelmekte, olay tatsızlaşmakta, hatta bir çoğunda hırsızlığa varan çirkinlikler yaşanmaktadır.

Merak etmeyin taşınmak o kadar zor değil

İlk kez evden eve nakliyat yaptıracak olan müşterilerimizi endişelendirmek veya korkutmak için yazmadık bu makaleyi.Çünkü en azından artık 15 yıl öncesinde değiliz.İnternetin gelişmesi ile artık alacağımız bir çok hizmet hakkında Google veya Facebook gibi kanallar üzerinden hemen arama yapabiliyor ve anlık sonuçlar elde edebiliyoruz.Bu veriler arasında karşılaştırma yapabiliyoruz.
Hizmet alanla hizmet veren arasındaki mesafeyi en aza indirme misyonu ile açılmış web siteleri mevcut.Teklif usuluyle çalışan bu websitelerine üye olan firmalar arasından seçim yapabilirsiniz.Bu sayede oradaki üye nakliyat firmalarını, referanslarını, öz geçmişlerini inceleyerek daha net karar verme şansına sahip olursunuz.
Bu örnek ve tavsiyeden hareketle, tekrar ilk defa taşınacak olan müşterilerimize dönecek olursak, piyasada çok daha ucuza taşıyacaklarını vaat eden firmalara karşı daha dikkatli olmaları gerekiyor.Eğer internetten bu mecralara girip inceleme ve karşılaştırma yapacak imkanları ve zamanları yoksa, hemen bulundukları çevrede araştırma yapmaları yeterli.Örneğin yakın zamanda evden eve nakliyat veya bağlantılı hizmetlerden birisini yaptırmış bir komşu veya akraba bulunabilir.Taşıma şirketi sorularak kendileri ile irtibata geçilebilir.
Kapıcılar ve apartman görevlileri de genelde nakliyat şirketleri konusunda bilgiye sahiptirler.Kendilerine sorularak, önerdikleri bir firma aranabilir.

Sezon finali (Önce düşünün,sonra taşının)

Unutmayın müşteri olarak her zaman haklısınızdır.Siz istemedikten sonra hiç bir evden eve nakliyat şirketi gelip eşyanızı zorla taşımaz,kırıp dökmez.Hele ki günümüzde en doğru hizmet vereni tespit etmek için bir çok alternatif mevcut.Bu sebeple acele karar vererek, söz konusu amatör firmalar ile çalışarak hem eşyanızı,hem paranızı,hemde moralinizi riske atmayın.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ